Kendine En Uygun Terapisti Seç
pic

Sıkça Sorulan Sorular

Psikoloğumu Nasıl Seçebilirim?

Hangi Gün ve Saatlerde Randevu Alabilirim?

Güvenli Ödeme Yöntemi

Terapime Nasıl Katılabilirim?

onlineterapi.com; yönetici ve klinisyen olarak onbeş senedir sektörde varlığını sürdüren klinik tecrübemizle birlikte terapi seanslarını herkes için ulaşılabilir ve uygun maliyetli hale getirmek amacıyla kurulan online psikolojik destek platformudur. Psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkesi eğitim geçerliliğini ve yeterliliğini ön planda tuttuğumuz uzman klinik psikologlar ile buluşturarak ruh sağlığını korumayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

onlineterapi.com aracılığı ile dilediğiniz zaman her yerden, alanında uzmanlaşmış klinik psikologlarımızla sesli ve görüntülü olarak destek alabilirsiniz.

onlineterapi.com‘dan hizmet alan danışanların gizliliği ve güvenliği önceliğimizdir. Kişisel bilgiler ve danışana ait diğer veriler her zaman güvende ve gizli tutulmaktadır. Görüntülü veya sesli olarak yapılan görüşmeler özel hayatın gizliliği ilkesi kapsamında hiçbir şekilde kayıt altına alınmamaktadır.

Danışan gizliliği yine yüz yüze süreçlerde olduğu gibi terapist-danışan gizliliği ilkesine göre korunur. Hem terapistin hem de danışanın süreç içerisinde konuşulanların kimse tarafından duyulmayacağının garanti edildiği ortamlarda olması zorunludur. Konuşulanların bir başkası tarafından duyulmasının mümkün olduğu durumlarda görüşme gerçekleştirilmez.

Online terapi yüz yüze terapinin teknoloji destekli ve internet üzerinden sunulan şeklidir. Online klinik psikolog görüşmeleri birçok psikolojik destek durumlarında kullanılabilmekte ve yüz yüze terapiyle eşit verimlilikte olmaktadır.

Online psikoterapi ulaşım, zaman ve verimlilik gibi konularda sağladığı avantajlarla günden güne daha çok tanınmakta ve tercih edilmektedir. Bununla birlikte, online psikolog seçerken doğru uzmanı bulmak ve görüşmeleri güvenilir bir platformda gerçekleştirmek bir o kadar önemlidir.

Psikoterapi gereklilikleri açısından bakıldığında yüz yüze terapi uygulamalarında önem arz eden çoğu koşul yetkinliği yüksek etik prensiplerle çalışan uzmanlarca online terapide de sağlanabilmektedir. Yapılan bir çok bilimsel araştırma online terapinin etkinliğini göstermektedir.

Tüm bu uygunlukların yanında online terapinin şizofreni gibi bazı tanı grupları ve yoğun intihar düşüncesi içerisinde olan insanlar için uygun bir seçenek değildir. Tıpkı yüz yüze seanslarda olduğu gibi online terapide de ilk seanslarda danışandan elde edilen bilgilerle, tedavinin online olarak devam etmesinde kısıtlılıklar tespit edilirse, danışan yüz yüze tedavi için mutlaka yönlendirilmelidir.

Yoğun intihar düşüncesi içerisinde olanlar
Kendine ya da bir başkasına zarar verme düşüncesi içerisinde olanlar
Kriz anında olanlar
Şizofreni, hezeyanlı bozukluk gibi ağır psikiyatrik durumlar

Her türlü teknik destek ve anlık iletişim ihtiyacınız için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. İletişim

Web sitemizde her bir klinik psikologumuzun kişisel sayfalarına girildiğinde (detaylı bilgi) özgeçmişlerinin yanında ilgilendiği yaş aralığı ile özel ilgi alanları listesine ulaşabilirsiniz. İlgili bilgilerden size en uygun klinik psikologu seçebilirsiniz

Eğer arzu ederseniz tüm klinik psikologlarımızın listelendiği terapist ekranından yaş grubunuzu ve önde gelen başvuru sebebinizi seçerek size en uygun klinik psikologları filtreleyebilirsiniz. Filtre sonucu listelenen klinik psikologlardan size en uygununu seçebilirsiniz.

Klinik Psikoloğunuzu seçtikten sonra “Randevu Al” butonu ile açılan seans takviminde en uygun zamanı seçerek gerekli kayıt işlemleri sonrasında ödemenizi yaparak başarılı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Klinik Psikoloğunuzu seçtiniz, seans ve kişisel bilgilerinizi başarıyla tamamladınız ve sonrasında sistem sizi ödeme sayfasına aktaracaktır. Ödeme sayfasında Kredi yada Banka kartınızın bilgilerinizi girip “Ödeme Yap” butonuna bastıktan sonra randevunuz oluşturulur.

Randevunuzu oluşturduktan ve başarılı ödeme sonrasında size sisteme kayıt olduğunuz  mail veya cep numaranıza iletilecek link üzerinden görüşmeye “zoom” portalı üzerinden bağlanabilirsiniz.

Kesinlikle görüşmeler kayıt altına alınmamakta veya saklanmamaktadır.

Seans saatinden 24 saat önce geçerli sebebi ile birlikte info@onlineterapi.com mail adresine iptal gerekçesi ile birlikte başvuru yapılması durumunda Online Terapi Danışmanlık Hizmetleri LTŞ tarafından değerlendirilip seans iptali kararı belirlenmektedir. Seans saatine son 24 saat içerisinde iptal veya iade talepleri geri çevirilecektir. Uzmanlarımız tarafından seans iptal talebi bulunduğunda ise iptal ve iade danışan ile görüşülerek talebe istinaden yeni bir randevu  tarihi ve saati verilebilecektır, aksi taktirde tarafımızca gerçekleştirilen iptallerde ücreti iadesi yapılmaktadır.